Nedir bu "matcha"?

En son güncellendiği tarih: 28 Nis 20182000’li yılların başından itibaren insanların sağlık ve beslenme düzenlerinin değişimine dikkat çekiliyordu. Matcha da önemi ve yararları sürekli vurgulanan sağlıklı beslenme düzeninin önemli bir parçası haline geldi. Bu sağlıklı içecek insanlar arasında hemen hemen herkesin bildiği ve arındırıcı özelliği ile bilinen yeşil çayın “öğütülmüş” hali olarak görülüyor. Son zamanlarda popülerliğini gittikçe arttıran matcha’nın farklı tüketim şekillerine rastlamak mümkün.

Matcha’nın tarihine bakacak olursak, ilk olarak Japonlar tarafından keşfedildi. Daha sonrasında bu mucizevi ürün Avrupa ve Amerika’ya yayılmaya başladı. Detoks etkili, kalori yakıcı, enerji verici ve en önemlisi antioksidan özelliği ile kısa sürede raflarda birçok çeşidiyle yer almaya başladı. Matcha ve ürünlerine zengin menüsünde yer veren yeni markalardan biri de Yeşil No11. Yeşil No:11 ailesi olarak matchanın birden çok çeşidini müşterilerimizin zevkine sunarak, matcha tüketiminin yaygınlaşmasını ve bilinirliğinin artmasını amaçlıyoruz. Matcha Ice Tea, Matcha Latte, Matcha Green Tea çeşitleri sağlıklı beslenmeye önem veren insanların beğenisini kazanmak için Yeşil No:11’de müşteriler için hazırlanıyor. Eğer matchayı ilk deneyeceklerden biriyseniz soğuk çeşitlerimizi denemenizi tavsiye ediyoruz. Herkesin damak tadına uymamasıyla bilinen matcha, soğuk çeşitleriyle daha yumuşak içimli bir hal alır ve damakta farklı bir tat bırakır.

Matcha’yı yani “Yeşil”in en saf halini denemeye ve rutininize katmaya Yeşil No:11’e herkesi bekliyoruz. We love you so “matcha”!

Matcha’nın içecek türevleri dışında tatlılarda ve yine dönemine ses getiren “bowl”larda da yerini aldı. Yeşil No:11 olarak matcha üzerine kurulu bir menüye sahip olduğumuz için bizce yine en özellerden Matcha Green Bowl, Super Green Matcha Bowl’u deneyebilirsiniz. Başka bir deyişle matchayı ilk tadışta size sevdirecek, bilinçli menü yerleştirmesi yapılmış, tasarımının yine sağlığı çağrıştıran renkler ile yani beyaz ve yeşil ağırlıklı dizaynıyla, konsepte sizi daha da yakınlaştıracak aynı zamanda sağlıklı bilinen yiyeceklerin lezzetsiz olduğu yargısını kıracak bir yer bizce Yeşil No:11.
75 görüntüleme

©2023 by Thyme. Proudly created by KU MGIS 410 Students